"Türkiye Madalya Alamayacak"

Aşağa gitmek

"Türkiye Madalya Alamayacak"

Mesaj  CanSIMSEK Bir Cuma Ağus. 08, 2008 11:28 am

Hıncal Uluç Olimpiyatlar için karamsar: "Yöneticiler abartılı konuşuyor. Türkiye'nin olimpiyatlarda altın madalya almasını beklemiyorum."
Çok geri kaldık

Yöneticiler abartılı konuşuyor. Türkiye'nin olimpiyatlarda altın madalya almasını beklemiyorum

Çok gerilerde kaldık. Giden büyük şampiyonların yerine yenilerini koyamadık. Türkiye'de spor teşkilatı yok

Halil Mutlu'yu olimpiyata hazırlamayı beceremiyorsak neyi becereceğiz? Halil bir şeyler geveliyor. Belli ki korkuyor

Olimpiyat Oyunları, Çinlilerin uğurlu saydıkları 8 sayısının bir araya geldiği 08.08.08 Cuma günü başlıyor. Türkiye 68 oyuncuyla katılacak ve yüzlerce sporcu yarışacak.
Çin inançlarına uysak 88 sporcuyla gider, gönüllerini alırdık!.. Mesela 8'li plakalar Çin'de ateş pahası. Onların inaçları öyle. Ben fazla bir şey beklemiyorum.
Yöneticilerin konuşmalarını fevkalade abartılı buluyorum. Olimpiyatlarda Türkiye'nin herhangi bir dalda altın madalya alması bence mümkün görünmüyor. Herhangi bir dalda, halter, güreş dahil... Çok gerilerde kaldık. Giden büyük şampiyonların yerine yenilerini yetiştiremedik. Halterde büyük şampiyonlarımız genelde devşirmeydi, iyileri de devşiremedik. Güreş de o meşhur Sovyet asıllı hocalar Sapunov ve Şahmuradov'un kurduğu temel üzerine devam etseydi çok farklı olurdu. Onların bıraktığı Hamza'lar, Şeref'lerin yerine yenileri gelmedi.

ELVAN'IN HALİ YOK
_Elvan'dan da beklentileriniz zayıf mı?
Ben koşmayan atlete 'atlet' demem. Elvan aynen Süreyya gibi. Bütün Avrupa, bütün dünya yarıştı. Olimpiyatlara kadar. Elvan nerede yarıştı? Bana Elvan'ın bir tane koşusunu söyleyin, bana bir tane derecesini söyleyin. Geçiniz. Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk atletlerini koşturmayı başaramıyor. Kulüpleri koşturursa, kendileri koşmak isterlerse koşuyorlar. Dünya rekortmeni olmuş bir Elvan, dünya rekortmenleri arasında adı geçen Elvan, herhangi bir yarışta koşmak isteyecek de yarışamayacak!.. Böyle bir şey söz konusu olur mu? Ama yarışmak istemedi. Bana sorarsanız yarışacak hali yok!.. Güreşte madalya olabilir. Devşirme güreşçimiz var; Ramazan Şahin, ondan madalya gelebilir. Halterde sürpriz; gümüş, bronz madalya çıkabilir. Halil Mutlu'nun niye yarışmadığı benim için hâlâ bir soru işareti!.. Halil Mutlu'yu biz olimpiyata hazırlamayı beceremiyorsak, neyi becereceğiz!.. Halil ağzında bir sürü laf geveliyor... "Konuşursam" bilmem ne diye!.. Konuş o zaman... Halil korkuyor; açık. 'Kazanamam' diye korkuyor. Gidersin kazanamazsın. İşte Naim, gitti kazanamadı. Sen de gider yarışırsın. Halil bir sürü palavra sıkıyor, çirkin imalarda bulunuyor. Federasyon ağzını açıp konuşamıyor. Teşkilat bakanının haberi yok. Olimpiyat'- ta altın madalya alabilecek belki de tek aday oraya gidemiyor, kimsenin haberi yok, ilgilendiği de yok. Türkiye'de spor teşkilatı yok, kim ne derse desin.

_Nihat, AB statüsündeki oyuncular arasına kabul edildi. Bunun Avrupa'ya gitmek isteyen Türk futbolcular açısından büyük bir kolaylık olduğunu söyleyebiliriz miyiz?
Tabii ki... Sınırlı olmayacak, rahatlıkla transfer yapılabilecek. Evvelden 'Türk mü alayım, Brezilyalı mı alayım, Arjantinli mi alayım' diye bir tercih yapılması gerekiyordu.

_AB, Türk oyuncuları bünyesine aldı. Peki Türkiye, kapılarını açmalı mı? Bu konuda F.Bahçe'nin girişimleri olmuş ancak kabul görmemişti.
Onların statüleri değişik. Onlar zaten Avrupa Birliği futbolcularını serbestçe oynatıyorlar. Türkiye'den gelecek 3 kişiye niye karşı çıksınlar? Türkiye'de durum öyle değil. Türkiye, AB'li oyuncuları kabul ederse bu Türk futbolunun sonu olur. Mevcut 6 bile çok bana kalırsa. FIFA Başkanı Blatter de Avrupa Birliği ile bu konuda savaş halinde. Bu gelişmenin Avrupa takımlarını felakete götürdüğünü farkında.

GÜİZA DAHA ŞANSLI
_Aurelio'nun ayrılmasının ardından ön libero alınması yönünde görüşler dile getiriliyor. Emre, Selçuk, Deniz gibi isimler bu ihtiyacı karşılayamaz mı?
Niye istiyorlar, bunu da anlamıyorum. Aurelio gitti' diye kıyamet koparıyor ya medyamız. Fener yönetimi de onun yerine bir adam koyma baskısı altında hissediyor kendisini. Aurelio'nun gitmesiyle Fenerbahçe bir şey kaybetmedi. Deniz gibi bir adam 18'e dahi alınmıyorsa 'Fenerbahçe'nin yeterli kadrosu var' demek ki!.. Deniz iki tane arka arkaya maç oynasın Milli Takım'ın değişmez ön liberosu olur. O çapta bir adam. Türk Milli Takımı'nın ön liberosunu beğenmeyip de dışarıdan ipe sapa gelmez bir adam alıyorsan o zaman Galatasaray'ın transferlerine dönersin. Fenerbahçe'nin liberoya falan ihtiyacı yok. Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan şey başından beri değişmedi. Golcü sorunu var. Kezman çözememişti bu problemi. Bu sorunu Güiza çözecek mi onu da zaman içinde göreceğiz. Soru işareti!.. Aragones teknik direktör olduğu için, o da Aragones'in futbolcusu olduğu için Kezman'dan daha avantajlı uyum konusunda. Ama background'larına bakarsan Kezman geldiğinde Güiza'ya göre daha büyük futbolcuydu.
avatar
CanSIMSEK
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 129
Yaş : 26
Nerden : Almanya
Lakap : KRaLTüRK
Kayıt tarihi : 06/08/08

Kullanıcı profilini gör http://forumezu.com/index.php

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz