Ballık İlköğretim Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rıdvan MTK Maçı İçin Ne Söyledi?

Rıdvan MTK Maçı İçin Ne Söyledi? Empty Rıdvan MTK Maçı İçin Ne Söyledi?

Mesaj  CanSIMSEK Cuma Ağus. 08, 2008 8:38 am

Rıdvan Dilmen, Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçı'nda MTK Budapeşte'yi 5 golle kalbura çeviren Fenerbahçe için neler söyledi?
Fenerbahçe turu aslında Kadıköy'de garantilemişti. MTK'nın rakip olamayacağı, rövanşta fazla zorluk çıkaramayacağı çok açık belliydi.
Hele bir de dün gece daha 5. dakikada gol gelince karşılaşma tamamen formaliteye döndü. Bu yüzden MTK ile oynanan iki maç da ölçü olamaz. Benim için daha çok oyuncuların cidddiyeti önemliydi. Ve hepsi sınıfı geçtiler. Skor rahatlığına rağmen disiplinden bir an bile kopmadılar. 89. dakikada skor 5-0 iken Roberto Carlos'un rakibini kovalayıp yatarak müdahale etmesi de bunun en canlı örneğiydi.
Şu bir gerçek ki Fenerbahçe geçen sezonki rehaveti üzerinden atmış. İki maçta 14-15 pozisyona girdiler, kalelerinde ciddi tek bir tehlike yaşamadılar. Oyunun her anında herkes görevinin bilinci içerisindeydi.

Semih'e çok sevindim
Bu maçta en çok Semih'e sevindim. Yıllarca haksızlığa uğradı. İkinci yarı girince daha etkili oluyor gibi saçma bir analizin kurbanı oldu. Hiçbir hoca ona güvenmedi. Ama Aragones gelir gelmez onun özelliklerini iyi tespit etti ve formayı verdi. Semih de kendini her geçen gün geliştiriyor. Üzerine sürekli bir şeyler koyuyor. Bir forvette ne ararsanız onda var. Kafayı çıkıyor, yardımlaşması üst düzeyde. Pas atıyor, fizik olarak kuvvetli.
Güiza da ilk 10 dakika çok etkiliydi. Ancak skor avantajı yüzünden Fenerbahçe rakibine fazla yüklenmediğinden ilerleyen bölümlerde istediği pozisyonları bulamadı. Ancak hep arayan bir forvet. Bu yüzden Fenerbahçe'de çok gol atacağına inanıyorum.
Son olarak şu tespiti yapmalıyım. Son iki maçtır Fenerbahçe'nin duran top organizasyonları dikkatimi çekti. İspanya takımı kısa oyunculardan oluştuğundan hep duran topları paslaşarak kullanıyorlardı. Bu akıllıca bir seçimdi. Ancak Fenerbahçe'nin bu taktiği pek sağlıklı değil. Vuruşları direkt kullanmalarında fayda var. Çünkü bu özelliğe fazlasıyla sahip bir takımlar. Alex gibi iyi bir kesici varken, gereksiz paslaşmalar yarar getirmez. Ayrıca rakipler de bir iki maç sonra bunu çözer.
CanSIMSEK
CanSIMSEK
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 129
Lakap : KRaLTüRK

http://forumezu.com/index.php

Rıdvan MTK Maçı İçin Ne Söyledi? Empty Geri: Rıdvan MTK Maçı İçin Ne Söyledi?

Mesaj  Misafir Paz Ağus. 10, 2008 6:50 pm

paylaşım için teşekkürler

Misafir
Misafir

- Similar topics